Registrovat     Zavřít

Pokud chcete získat podrobnější informace, prosím registrujte se.

      zde
MindSonar Centrum > Co je MindSonar > Jak úspěšně "Zpackat" komunikaci?

Jak úspěšně "Zpackat" komunikaci?

Většina z nás je celkem dobrá v bourání vztahů "nepovedenou" komunikací. Různí lidé mají různé styly myšlení (myslí v různých metaprogramoch). Když se podíváte kolem sebe, uvidíte velmi rychle hodně podráždění, nepochopení, hněvu, frustrace, konfliktů, zoufalství.
Jak to ti lidé dělají?
Nebo, ještě důležitější: Jak to děláte VY a jak se toho vyvarovat?
Dokud se podíváte na sedm osvědčených a nejúčinnějších způsobů jak se dopracovat k frustraci prostřednictvím stylu myšlení, máme pro vás dobrou zprávu. DÁ SE TO léčit!

7 způsobů jak se dopracovat k frustraci
1. Být přesvědčen, že lidé s jiným stylem myšlení jsou hlupáci.
2. Proaktivní nesoulad (mismatch) v každém detailu.
3. Když to nefunguje, dělej to ještě urputněji.
4. Najít hanlivé slova pro jiné styly myšlení.
5. Zkuste motivovat lidi bez toho, abyste jim rozuměli.
6. Vysvětlete lidem, co je s nimi špatně.
7. Obklopte se lidmi, kteří myslí stejně jako vy.

1. Byt přesvědčený, že lidé s jiným stylem myšlení jsou hlupáci
 
Začněme jedním z nejúčinnějších způsobů, jak být a zůstávat frustrovaný: věřit, že váš styl myšlení je nejlepší styl na světě, případně jediný na světě. Tak například řekněme, že přemýšlíte do budoucnosti a máte rádi možnosti. Můžete tedy jednoduše nazývat každého, kdo přemýšlí
v minulosti a v procedurách "staromódním zbabělcem ". Je to skvělá technika, protože vám zaručuje setkávat "staromódních zbabělce "všude.
 
Princip: můj metaprogram (můj styl myšlení) je jediný rozumný metaprogram.
 
2.  Proaktivní nesoulad (mismatch) v každém detail
 
Dovolte mi na tomto místě vysvětlit žargon: "Nesoulad" (mismatch) znamená, že se soustředíte na to, co je špatné, nebo nesprávně. Jeho opakem je "soulad" (match) - hledat, co je správné a dobré. Pokud jste v proaktivním nesouladu, znamená to, že to děláte bez toho, abyste o tom velmi přemýšleli. Vy to prostě děláte celý čas. A pokud nesouhlasíte ve všech detailech, máte obrovské množství věcí, kde můžete najít chybu. Všude, kam jdete, si všímáte mnoho věcí, které jsou špatné, nebo nesprávně, nebo jednoduše absurdní. Zvlášť, když jste emotivní člověk, může být toto ideální technika jak být zoufalý.
 
Princip: Používejte metaprogram (styl myšlení) "Proaktivní nesoulad" a "detailní program" ve styku s každým a se vším.
 
3.  Když to nefunguje, dělej to ještě urputněji
 
Váš styl myšlení je ideální pro některé věci, situace a ne tak docela dobrý pro věci a situace jiná. Může být skvělý pro projektování budov, ale ne pro hraní si s dětmi. To je důvod, proč jsou někteří lidé pružní ve způsobu myšlení. A tady je další skvělý spouštěč vaší frustrace: pokud váš způsob - styl myšlení nefunguje, dělejte věci ještě urputněji! Například, pokud máte silně vyvinutý smysl pro odpovědnost za vývoj věcí a situací a všechny vaše možnosti jste již vyčerpali, udělejte ještě něco navíc. Začněte přebírat ještě více zodpovědnosti.
 
Princip: Držte se svého metaprogramu (stylu myšlení) ať se děje cokoliv!
 
4.  Najít hanlivé slova pro jiné styly myšlení
 
Pokud jste velmi prakticky myslící člověk, rádi se ptáte: Co s tím budeme dělat? Jak to můžeme použít? Pokud však pracujete, nebo žijete s někým, kdo myslí více teoreticky bude se ptát: Co je podstatou? Teď pozor! Možná jste v pokušení ocenit jeho odlišný styl myšlení. Ne! Namísto toho ho nazvěte "filozof" nebo "vágní" nebo "pedant". Hledání urážlivého slova pro jejich způsob myšlení funguje skvěle jako ničitel vztahu!
 
Princip: Lidé s jiným meteorogramem (stylem myšlení) jsou hloupí, oškliví a ....... doplňte si zde další hanlivé kvalifikace.
 
5.  Zkuste motivovat lidí bez toho, abyste jim rozuměli.

Někdy navrhnete lidem, aby dělali to, co si myslíte, že je správně. Jejich styl myšlení se však obvykle liší od vašeho. A to vám dá další velkou příležitost pro vlastní frustraci! Řekněme například, že vy mate styl myšlení zaměřený na dosahování cílů a lidé kolem kladou důraz na to jak se vyhnout se problémům. Takže vy živě popíšete, co všechno mohou dosáhnout s vaším plánem. A oni reagují prázdným pohledem. Úžasná technika pro vlastní frustraci!

Princip: Každý má stejný metaprogram (styl myšlení) jako mám já.

6.  Každý má stejný metaprogram (styl myšlení) jako mám já.
 
Pravděpodobně jste měli někoho, přítele, spolupracovníka, člena rodiny, kohokoliv, který přišel k vám a začal se vám na vás stěžovat. Že neděláte věci správně, že děláte špatné věci, že jste se k němu nechovali dobře a tak podobně. Pamatujte: pokud to oni mohou dělat vám, můžete to i vy dělat jim! Například, pokud jste vy zaměřeni na budoucnost a oni jsou zaměřeni na minulost, vysvětlete jim - velmi podrobně a obšírně - o kolik lépe by bylo, kdyby se více zaměřili na budoucnost. Stejně jako vy. A pokud budou protestovat? Je to proto, že oni jsou tak velmi zaměřeni na minulost. Vysvětlete jim to.
 
Princip: Jasně vysvětlete ostatním, proč používají nesprávný metaprogram (styl myšlení).
 
7.  Obklopte se lidmi, kteří myslí stejně jako vy
 
Tato poslední technika může zničit nejen jednotlivce, ale celé organizace, dokonce i celé země. Udělat to, je docela jednoduché. Stačí si vybrat lidi, kteří mají stejný způsob myšlení jako vy. A pak jednoduše odmítat mluvit s někým jiným. Je váš styl myšlení zaměřený na dosahování cílů? Vyhněte se každému, kdo přemýšlí v problémech, vše jen ztěžuje. Jste zaměřeni na pocity? Pracujte jen s těmi, co cítí. Vyhněte se každému, kdo je zaměřen na obrázky nebo příběhy. I tak vše pouze popletou. A tak dále. Krásné na tom je: můžete použít všechny další techniky k podpoře této jediné!
 
Princip: Najít lidi s přesně stejným metaprogramem.